Placering |
Deltager(e) |
Distance |
Gruppe |
Type |
GULD |
Emma Bock, Caroline Emilie Faurschou (Silkeborg), Josefine Balslev-Eriksen (Holte), Mette Hemmingsen (Sorø) |
500 meter |
U18, damer |
K4 |
GULD |
Bolette Nyvang, Ida Hugod KKK (361), Katrine Græsbøll Christensen (Silkeborg), Line Langelund (Silkeborg) |
500 meter |
Senior, damer |
K4 |
GULD |
Bolette Nyvang |
1000 meter |
Senior, damer |
K1 |
GULD |
Bolette Nyvang / Line Langelund (Silkeborg) |
1000 meter |
Senior, damer |
K2 |
GULD |
Sara Milthers / Emilie Markussen (361) |
500 meter |
U16, piger |
K2 |
GULD |
Emma Bock |
500 meter |
U18, damer |
K1 |
GULD |
Bolette Nyvang / Line Langelund (Silkeborg) |
500 meter |
Senior, damer |
K2 |
GULD |
Emma Bock / Mette Hemmingsen (Sorø) |
500 meter |
U18, damer |
K2 |
GULD |
Bolette Nyvang / Line Langelund (Silkeborg) |
200 meter |
Senior, damer |
K2 |
GULD |
Emma Bock / Mette Hemmingsen (Sorø) |
200 meter |
U18, damer |
K2 |
GULD |
Emma Bock, Helene Fabrin-Brasted (Vallensbæk), Josefine Balslev-Eriksen (Holte), Mette Hemmingsen (Sorø) |
200 meter |
U18, damer |
K4 |
SØLV |
Emma Bock |
1000 meter |
U18, damer |
K1 |
SØLV |
Sara Milthers / Emilie Markussen (361) |
200 meter |
U16, piger |
K2 |
SØLV |
Bolette Nyvang |
200 meter |
Senior, damer |
K1 |
SØLV |
Emma Bock |
200 meter |
U18, damer |
K1 |
SØLV |
William Gravlund, Henrik Nissen (Maribo), Gustav Skovsager (Silkeborg), Victor Gairy Aasmul (Holte) |
200 meter |
U18, herrer |
K4 |
SØLV |
Nikolaj Bryde, Mads Jørgensen (Maribo), Marcus Steenfeldt Blem (Vallensbæk), Mark Pedersen (Maribo) |
500 meter |
U14, drenge |
K4 |
BRONZE |
William Gravlund, Henrik Nissen (Maribo), Mark Eger Schrøder (Vallensbæk), Victor Gairy Aasmul (Holte) |
500 meter |
U18, herrer |
K4 |
BRONZE |
Vigga Kortzau |
200 meter |
U12TUR, piger |
K1 |
BRONZE |
Sara Milthers |
500 meter |
U16, piger |
K1 |
BRONZE |
William Gravlund / Asbjørn Lolk-Hansen (Nord) |
200 meter |
U18, herrer |
K2 |
BRONZE |
Bolette Nyvang |
500 meter |
Senior, damer |
K1 |