Bedste tider 2018

Bedste tider handicap 2018

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

Rotid Båd nr. Navn Klub Type kajak Antal løb
28:28 147 Emma Broberg KKKK Dame K1 Surfski 2
28:39 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 kap 2
32:12 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 4
33:14 131 Dorte Marnø NOVA Dame K1 surfski 4
33:21 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 3
33:53 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 1
34:02 35 Freja Høier HK Dame K1 kap 2
34:22 159 Anne Sofie Faarkrog HK Dame K1 tur 2
34:23 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 2
34:26 177 Lone Baltsersen SR Dame K1 tur 1
35:24 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 3
35:33 60 Jane Egebjerg Skjold Dame K1 tur 3
36:15 39 Betina Svendsen KVIK Dame K1 tur 1
36:52 51 Caroline Walley KVIK Dame K1 tur 3
37:04 169 Nina Budde Hansen NOVA Dame K1 tur 1
37:13 202 Lisette de Boer KKKK Dame K1 surfski 1
37:16 120 Elsebeth Bendtsen NOVA Dame K1 tur 3
38:32 222 Marie Heiberg SR Dame K1 tur 1
38:32 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 2
38:35 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 2
38:51 23 Susanne Bennett Nova Dame K1 tur 1
39:39 119 Mie Hjorth Pedersen DSR Dame K1 tur 1
42:30 216 Lene Søgaard Olesen Nova Dame K1 tur 1
43:17 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 2
46:08 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 Tur 2
47:45 43 Thais Arjona Mendez KVIK Dame K1 tur 1
49:31 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 3
30:41 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 3
31:07 149 Mia & Lene SR/SR Dame K2 tur 2
33:45 41 Freja H & Philippa E HK/HK Dame K2 tur 2
33:59 59 Anne F. & Kirsten B. NOVA/NOVA Dame k2 tur 2
36:04 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 Tur 1
37:57 208 Helle og Anne HK Dame K2 tur 4
38:27 108 Margrethe Badsberg og Mie Due HK/HK Dame K2 tur 1
25:19 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 2
27:55 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 4
27:58 109 Robert Floryan HK Herre K1 kap 3
28:32 197 Thor Nielsen KKKK Herre K1 surfski 1
28:45 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 4
29:00 49 Vahan DSR Herre K1 kap 2
29:27 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 4
29:28 185 Niels Rasmussen HK Herre K1 kap 2
29:35 37 Henrik Vedel HK Herre K1 kap 4
29:42 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 4
29:54 102 Torben Frohn NOVA Herre K1 surfski 3
29:54 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 2
30:17 156 Carsten Israelsen SR Herre K1 tur 1
30:27 67 Mathias Holm Arvidsen HK Herre K1 kap 4
30:36 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 kap 4
30:40 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 2
30:44 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 3
30:59 20 Karl-Otto Markussen NOVA Herre K1 tur 4
31:05 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 4
31:09 168 Pim IJsendoorn RCC/KKKK Herre K1 surfski 1
31:10 215 Anders Sønderby DSR Herre K1 tur 4
31:17 110 Martin Juell HK Herre K1 kap 2
31:18 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 tur 3
31:25 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 4
31:27 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 2
31:34 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 4
31:47 70 Lars Peter Hansen NOVA Herre K1 tur 4
31:48 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 4
31:48 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 4
31:59 55 Alan Lloyd KVIK Herre K1 tur 2
32:13 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 2
32:13 96 René Geertsen SKJOLD Herre K1 tur 3
32:21 220 Klavs Kabell SR Herre K1 tur 2
32:25 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 kap 4
32:31 72 Jesper Thulesen HK Herre K1 tur 2
32:43 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 3
32:46 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 kap 4
32:57 121 Anders Schepler NOVA Herre K1 tur 1
32:59 32 Emil Christiansen DSR Herre K1 surfski 2
33:01 151 Preben Nørregaard SR Herre K1 tur 3
33:10 100 Malthe Arvidsen HK Herre K1 tur 4
33:29 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 1
34:13 80 Erik Jacobsen KKKK Herre K1 surfski 4
34:30 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 4
34:41 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 3
34:49 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 4
35:00 56 Niels Henrik Palo Herre K1 Tur 3
35:02 181 Anton Dam Vedel HK Herre K1 tur 2
35:04 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 3
35:58 186 Ole Vestbirk HK Herre K1 tur 1
36:05 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 3
36:05 92 Morten Palo Herre K1 Tur 2
36:31 26 Lars Blørn Palo Herre K1 Tur 3
36:45 87 Dan Eriksen HK Herre K1 tur 2
36:48 14 Bjarke Strøm HK Herre K1 tur 2
36:52 221 Jacob Schrøder NOVA Herre K1 tur 1
37:39 165 Aske Astrup DSR Herre K1 tur 1
38:45 34 Jacob Zander Nielsen HR Herre K1 tur 2
39:14 133 Steen Schock HK Herre K1 tur 2
39:59 157 Kristian Lund Jensen KVIK Herre K1 tur 1
40:13 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 3
40:38 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 4
40:45 81 Jes Klausby Palo Herre K1 Kap 2
42:56 114 Helge Larsen SR Herre K1 tur 2
43:00 45 Valdemar Ehlers HR Herre K1 tur 3
28:10 53 Johan Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 1
28:33 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 3
28:39 65 Thomas Dein & Bo Christensen DSR/DSR Herre K2 tur 4
28:49 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 3
28:58 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 4
33:30 94 Hakon & Ole HK/HK Herre K2 tur 2
30:00 62 Pernille A & Jonas E HK/HK Mix K2 tur 4
30:01 152 Lene T og Jens C SR Mix K2 tur 1
30:03 5 Signe og Stig Hansen HK Mix K2 tur 3
32:11 89 Eva Brøndum & Bo Kolbye DSR Mix K2 tur 1
32:24 15 Ingelise & Carsten Illum HK/HK Mix K2 tur 3
32:26 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 4
35:54 214 Eva & Borger Palo Mix K2 Tur 1