Bedste tider 2018

Bedste tider handicap 2018

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

Rotid Båd nr. Navn Klub Type kajak Antal løb
26:27 136 Ida Hugod 361 Dame K1 Kap 6
27:57 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 kap 9
28:28 147 Emma Broberg KKKK Dame K1 Surfski 3
29:17 74 Andrea Dahl Jespersem HK Dame k1 kap 1
30:31 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 13
30:34 68 Kirsten Gram-Hanssen HK Dame K1 kap 3
30:53 131 Dorte Marnø NOVA Dame K1 surfski 12
31:47 177 Lone Baltsersen SR Dame K1 tur 11
31:54 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 6
32:06 159 Anne Sofie Faarkrog HK Dame K1 tur 9
32:21 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 7
32:35 88 Eva Milthers HK Dame k1 kap 1
32:59 222 Marie Heiberg SR Dame K1 tur 6
33:21 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 5
33:48 60 Jane Egebjerg Skjold Dame K1 tur 9
34:02 35 Freja Høier HK Dame K1 kap 2
34:22 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 12
34:23 169 Nina Budde Hansen NOVA Dame K1 tur 5
35:06 23 Susanne Bennett Nova Dame K1 tur 5
35:16 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 13
35:24 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 4
36:15 39 Betina Svendsen KVIK Dame K1 tur 1
36:34 175 Susanne Torpe KVIK Dame K1 tur 6
36:45 120 Elsebeth Bendtsen NOVA Dame K1 tur 8
36:52 51 Caroline Walley KVIK Dame K1 tur 5
37:13 202 Lisette de Boer KKKK Dame K1 surfski 1
38:27 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 10
39:21 216 Lene Søgaard Olesen Nova Dame K1 tur 8
39:39 119 Mie Hjorth Pedersen DSR Dame K1 tur 1
42:59 43 Thais Arjona Mendez KVIK Dame K1 tur 2
43:46 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 10
44:54 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 7
29:52 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 11
30:20 149 Mia & Lene SR/SR Dame K2 tur 9
31:32 59 Anne F. & Kirsten B. NOVA/NOVA Dame k2 tur 4
32:19 41 Freja H & Philippa E HK/HK Dame K2 tur 4
34:36 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 5
35:20 208 Helle og Anne HK Dame K2 tur 8
35:23 108 Margrethe Badsberg og Mie Due HK/HK Dame K2 tur 4
24:52 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 7
26:16 197 Thor Nielsen KKKK Herre K1 surfski 4
26:30 109 Robert Floryan HK Herre K1 kap 8
27:09 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 15
27:21 224 Peter Heller DSR Herre K1 kap 2
27:55 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 15
28:00 102 Torben Frohn NOVA Herre K1 surfski 11
28:07 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 kap 16
28:16 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 16
28:23 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 11
28:24 185 Niels Rasmussen HK Herre K1 kap 4
28:32 156 Carsten Israelsen SR Herre K1 tur 5
28:41 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 8
28:54 37 Henrik Vedel HK Herre K1 kap 10
28:58 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 9
29:00 49 Vahan DSR Herre K1 kap 2
29:01 110 Martin Juell HK Herre K1 kap 9
29:03 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 11
29:10 20 Karl-Otto Markussen NOVA Herre K1 tur 13
29:10 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 9
29:27 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 tur 14
29:30 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 14
29:42 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 7
29:43 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 8
29:53 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 12
29:57 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 12
30:04 220 Klavs Kabell SR Herre K1 tur 9
30:12 127 Thorbjørn Skovhus HK Herre K1 Kap 1
30:12 96 René Geertsen SKJOLD Herre K1 tur 10
30:12 121 Anders Schepler NOVA Herre K1 tur 7
30:14 67 Mathias Holm Arvidsen HK Herre K1 kap 13
30:14 116 Jonas Ellegård HK Herre K1 tur 3
30:22 70 Lars Peter Hansen NOVA Herre K1 tur 8
30:25 55 Alan Lloyd KVIK Herre K1 tur 9
30:28 80 Erik Jacobsen KKKK Herre K1 surfski 10
30:36 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 12
30:40 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 kap 15
30:41 72 Jesper Thulesen HK Herre K1 tur 6
30:52 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 13
30:58 215 Anders Sønderby DSR Herre K1 tur 9
31:09 100 Malthe Arvidsen HK Herre K1 tur 11
31:09 168 Pim IJsendoorn RCC/KKKK Herre K1 surfski 1
31:15 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 kap 15
31:21 32 Emil Christiansen DSR Herre K1 surfski 3
31:35 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 11
32:00 42 Martin Branebjerg DSR Herre K1 surfski 6
32:03 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 13
32:09 10 Hans Arvidsen HK Herre K1 tur 1
32:33 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 15
32:40 151 Preben Nørregaard SR Herre K1 tur 4
32:43 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 9
32:52 181 Anton Dam Vedel HK Herre K1 tur 9
33:29 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 1
33:33 26 Lars Blørn Palo Herre K1 tur 12
33:33 165 Aske Astrup DSR Herre K1 tur 8
33:34 221 Jacob Schrøder NOVA Herre K1 tur 5
33:35 91 Birol Küni Palo Herre K1 tur 3
33:37 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 9
33:38 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 11
33:46 92 Morten Palo Herre K1 tur 4
34:08 146 Kim Bo Jensen SR Herre K1 tur 1
34:21 186 Ole Vestbirk HK Herre K1 tur 2
34:26 103 Martin Frøland NOVA Herre K1 tur 3
34:33 52 Hakon Keller HK Herre K1 tur 1
34:51 137 Richard Bisgård NOVA Herre K1 tur 1
35:37 143 Thomas Engberg Pedersen DSR Herre K1 surfski 3
35:54 133 Steen Schock HK Herre K1 tur 7
35:58 34 Jacob Zander Nielsen HR Herre K1 tur 4
36:02 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 16
36:26 114 Helge Larsen SR Herre K1 tur 6
36:45 87 Dan Eriksen HK Herre K1 tur 2
36:48 14 Bjarke Strøm HK Herre K1 tur 3
37:09 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 12
37:39 81 Jes Klausby Palo Herre K1 kap 5
37:40 206 Jan Pejtersen Nova Herre K1 tur 6
39:15 157 Kristian Lund Jensen KVIK Herre K1 tur 2
39:26 45 Valdemar Ehlers HR Herre K1 tur 7
41:00 16 Morten Albertsen Nova Herre K1 tur 1
44:40 183 Lars Kehlet Nørskov HK Herre K1 tur 2
27:12 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 15
27:54 65 Thomas Dein & Bo Christensen DSR/DSR Herre K2 tur 8
28:06 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 9
28:10 53 Johan Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 1
28:15 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 8
31:16 94 Hakon & Ole HK/HK Herre K2 tur 10
27:14 135 Birgit Pontoppidan og Anders Bo Christensen DSR/DSR Mix K2 tur 1
28:05 144 Dorte Marnø/Torben Frohn Nova Mix K2 surfski 3
29:11 5 Signe og Stig Hansen HK/HK Mix K2 tur 8
29:21 152 Lene T og Jens C SR Mix K2 tur 5
30:00 62 Pernille A & Jonas E HK/HK Mix K2 tur 6
30:02 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 12
30:39 15 Ingelise & Carsten Illum HK/HK Mix K2 tur 15
31:12 89 Eva Brøndum & Bo Kolbye DSR Mix K2 tur 2
33:05 153 Anders F. Jørgensen & Tina S Schmidt NOVA Mix K2 tur 3
33:57 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 6