Bestyrelsen og kontaktpersoner

Hellerup Kajakklubs højeste myndighed er Generalforsamlingen. Generalforsamlingen finder sted én gang om året (den tredje søndag i november), med mindre der skal stemmes om et ekstraordinært emne.

Af Generalforsamlingen er der valgt en bestyrelse, som står for den daglige ledelse af klubben. Under bestyrelsen er der underlagt nogle udvalg, som er ansvarlige for specifikke arbejdsområder i klubben. Alle medlemmer kan være med i udvalgene. Det er muligt at se alle udvalg på denne liste,hvis du er logget på hjemmesiden.

Bestyrelsen for Hellerup Kajakklub

Formand
Johnny Petersen
Johnny Petersen
Leder af Hellerup Kajakklub
Kontakt til exeterne interesser
Kontakt til IT-, blad-, fest- og hus-udvalget
Næstformanden
Christian Høier
Christian Høier
Leder af begynderafdelingen
Stedfortræder for formanden
Kontakt til nøgleadministrator
Kasserer
Signe Assia Hansen
Signe Assia Hansen
Styre klubbens regnskab og budget
Chef for kontingent kassereren
Chef for bogholderen
Idrætsleder
Martin Juell
Martin Juell
Leder af Idrætsudvalget
kordinerer Interne stævner
Stævnetilmelding, alle
Planlægning af klub ture
Kordinerer trailer kørsel
Sekretær
Niels Clausen
Niels Clausen
Referatføring
Kallederføring
Nyhedsmail
Kontakt til Sponsorudvalget

Formand

Næstformand 

Kasserer

formand@hellerup-kajakklub.dk

naestformand@hellerup-kajakklub.dk

kasserer@hellerup-kajakklub.dk

Sekretær 

Idrætsleder 

sekretaer@hellerup-kajakklub.dk

idraet@hellerup-kajakklub.dk

Du kan også skrive til deres officele mail, hvis du ikke benytter [send besked] knappen. 

Du kan benytte vores Kontakt formular. Du skal bare vælge den afdeling eller udvalg du vil skrive til! Eller se afdeling/udvalgs listen her under.

Kontakt lederen af et udvalg på mail.

(tryk på udvalget for at se medlemmerne) Du skal være melem for at se hvem der i udvalgene.

Skriver til ledern af udvalget

      It-udvalg

  it@hellerup-kajakklub.dk

      Materiel-udvalg

  materiel@hellerup-kajakklub.dk

      Fest-udvalg

  fest@hellerup-kajakklub.dk

      Hus-udvalg

  hus@hellerup-kajakklub.dk

      Handicap-udvalg

  handicap@hellerup-kajakklub.dk

      Sponsor-udvalg

  sponsorteam@hellerup-kajakklub.dk

Det er ikke alle vores udvalgsleder, der har en klub mail. For at skrive til alle i et udvalg benyt kontakt formularen

 

Kontakt andre tilidsposter

      Kontingentbestyrer

kontingent@hellerup-kajakklub.dk

      Webmaster

webmaster@hellerup-kajakklub.dk

      Redigering af kalender

kalender@hellerup-kajakklub.dk

      Nøgleansvarlig

noegle@hellerup-kajakklub.dk

      Elite- og Ungdoms lederen

ungdom@hellerup-kajakklub.dk

      Mandag (1830-holdet)

1830@hellerup-kajakklub.dk

      Redaktør af Pagajen

pagajen@hellerup-kajakklub.dk

Kontingent Kassereren

Kontingent Kasserer
Stig Høwisch Hansen
Stig Høwisch Hansen
Administrerer klubbens medlemsliste
Modtager Udmelding

Elite- og Ungdomsleder

Eliet- og Ungdomsleder
Helle Juell
Helle Juell
Formand for Ungdoms-
og Eliteafdelingen

Nøgleansvarilge

Nøgle ansvarlig
Stig Høwisch Hansen
Stig Høwisch Hansen
Drift af nøglesystem
Aktivering af nye nøgler
Lukning af nøgler
Veligeholdelse af låse
Ferie afløser / Hjælper
Christian Høier
Christian Høier
Aktivering af nye nøgler
Ferie afløser / Hjælper
Helle Juell
Helle Juell
Aktivering af nye nøgler