Bedste tider 2021

Bedste tider handicap 2021

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

BT I år Bådnr. Navn Klub Type Kajak Antal løb
28:07 136 Ida Hugod GLX Dame K1 kap 3
31:24 83 Susan Lützner HK Dame K1 surfski 6
31:27 188 Lene Thygesen Nova Dame K1 kap 1
31:32 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 5
31:56 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 surfski 1
32:11 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 6
32:59 177 Lone Herold Baltsersen SR Dame K1 tur 2
33:16 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 5
33:28 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 5
33:49 129 Alice Højer Palo Dame K1 tur 5
34:00 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 4
35:34 160 Ragnhild May KVIK Dame K1 tur 2
35:42 150 Charlotte Sejer Andersen NOVA Dame K1 tur 5
35:58 107 Berit Samuelson Nova Dame K1 tur 5
36:34 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 1
38:18 201 Bitten Have Nova Dame K1 Tur 2
38:30 68 Kirsten Gram-Hanssen HK Dame K1 kap 1
38:49 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 4
41:25 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 1
42:11 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 2
45:31 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 3
27:41 135 Birgit P. og Pernelle Frickmann DSR/DSR Dame K2 tur 4
28:58 172 Ana Jesus & Astrid Hjorth KVIK Dame K2 tur 3
30:23 149 Mia & Lene Palo Dame K2 tur 3
30:24 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 5
33:21 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 2
24:02 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 5
27:56 84 Keld Pilegaard HK Herre K1 kap 6
28:17 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 6
28:50 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 5
28:56 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 6
29:04 121 Anders Schepler NOVA Herre K1 tur 6
29:09 218 Simon Sonnichsen DSR Herre K1 surfski 2
29:09 37 Henrik Vedel HK Herre K1 kap 2
29:22 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 6
29:27 205 Erik Sandberg Schiess DSR Herre K1 tur 4
29:51 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 6
30:02 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 6
30:13 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 4
30:17 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 5
30:20 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 3
30:20 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 surfski 5
30:21 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 5
31:08 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 6
31:18 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 tur 6
31:20 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 3
31:21 80 Erik Jakobsen KKKK Herre K1 surfski 5
31:23 174 Martin Søndergaard SR Herre K1 tur 3
31:27 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 surfski 4
31:47 15 Carsten Illum HK Herre K1 tur 6
31:49 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 4
31:56 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 tur 6
32:08 88 Asger Kjærgård Pedersen HK Herre K1 tur 3
32:14 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 5
32:20 145 Stefan Klottig KVIK Herre K1 tur 4
32:31 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 4
32:53 152 Jens Christoffersen SR Herre K1 tur 2
33:16 64 Arne Højlund KVIK Herre K1 tur 5
33:20 195 Mikkel Jensen KVIK Herre K1 tur 2
33:42 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 2
34:02 4 Søren Stærkind HK Herre K1 tur 1
34:32 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 4
34:37 91 Birol Küni Palo Herre K1 tur 3
35:11 137 Richard Bisgaard Palo Herre K1 tur 3
35:29 42 Martin Branebjerg DSR Herre K1 surfski 4
35:38 50 John Arvidsen HK Herre K1 tur 1
35:44 181 Anton Dam Vedel HK Herre K1 tur 1
35:48 111 Christian Thuffason Palo Herre K1 Tur 1
36:07 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 3
36:15 26 Lars Bjørn Palo Herre K1 tur 3
36:19 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 2
36:32 92 Morten Albrechtsen Palo Herre K1 tur 2
37:49 170 Kasper Riis-Hansen DSR Herre K1 tur 3
38:14 215 Anders Sønderby DSR Herre K1 kap 1
38:40 74 Lasse Bergholtz Hansen HK Herre K1 tur 6
39:06 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 2
40:24 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 2
41:02 61 Claus Nelson HK Herre K1 tur 1
41:17 123 Steen Falk KKKK Herre K1 tur 1
41:29 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 3
42:11 77 Adam Schiødt GLX Herre K1 kap 1
44:30 221 Martin Nielsen Nørskov NOVA Herre K1 tur 4
27:35 65 Bo Christensen og Alex Hoe DSR/HK Herre K2 surfski 2
27:58 53 Henrik Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 3
28:05 106 Hassan Awad & Carsten Israelson SR Herre K2 tur 1
28:16 22 Mark Høier og Adam Schiødt HK/GLX Herre K2 kap 4
28:44 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 3
28:50 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 5
29:17 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 3
30:58 2 Malthe og Mathias Arvidsen HK Herre K2 tur 1
31:13 112 Casper & Sofus Licht ARK / HK Herre K2 tur 2
27:23 98 Vahan Ter-Vardanyan og Lene Thygesen DSR/Nova Mix K2 tur 4
27:45 144 Dorte Marnø/Torben Frohn Nova Mix K2 surfski 6
30:38 57 Freja & Emil HK Mix K2 tur 4
31:22 5 Signe og Stig Hansen HK/HK Mix K2 tur 2
32:35 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 1
34:17 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 4
39:35 1 Søren Stærkind og Sólja Christiansen HK Mix K2 tur 1