Bedste tider 2022

Bedste tider handicap 2022

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

BT I år Bådnr. Navn Klub Type Kajak Antal løb
29:01 136 Ida Hugod GLX Dame K1 kap 3
29:48 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 surfski 1
31:31 83 Susan Lützner HK Dame K1 kap 3
31:50 188 Lene Thygesen Nova Dame K1 kap 2
32:08 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 3
32:42 19 Bettina Skytte Nova Dame K1 kap 3
33:17 81 Stephanie Hubold Palo Dame K1 tur 1
33:34 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 1
34:09 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 2
35:17 150 Charlotte Sejer Andersen Nova Dame K1 tur 3
35:22 129 Alice Højer Palo Dame K1 tur 2
36:00 131 Dorte Marnø Nova Dame K1 tur 2
36:03 107 Berit Samuelson Nova Dame K1 tur 2
36:39 158 Cecilie Lützen Søltoft DSR Dame K1 surfski 2
38:15 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 2
38:38 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 1
39:27 198 Gulnara Hickman HK Dame K1 tur 1
39:44 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 1
40:53 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 2
43:02 72 Helle Harbou HK Dame K1 tur 1
44:33 85 Christina Strand HK Dame K1 tur 1
46:43 20 Ulla Lyngby Christensen Nova Dame K1 tur 1
47:27 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 2
27:54 135 Birgit P. og Pernelle Frickmann DSR/DSR Dame K2 tur 2
29:06 172 Ana Jesus & Astrid Hjorth KVIK Dame K2 surfski 2
30:41 149 Lene & Mia Palo Dame K2 tur 3
30:59 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 3
34:09 59 Vibeke Jansen & Pernille Lillelund Nova/SR Dame K2 tur 3
34:37 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 2
34:49 16 Kirsten Skylv & Susanne Bennett Nova Dame k2 tur 1
24:13 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 1
29:02 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 3
29:07 218 Simon Sonnichsen DSR Herre K1 surfski 2
29:09 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 2
29:20 155 Peter Lillelund SR Herre K1 surfski 1
29:20 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 2
29:25 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 2
29:50 205 Erik Sandberg Schiess DSR Herre K1 tur 1
30:02 102 Torben Frohn Nova Herre K1 surfski 3
30:15 121 Anders Schepler Nova Herre K1 tur 2
30:15 116 Martin Juell HK Herre K1 kap 3
30:25 132 Jesper Krüger Palo Herre K1 tur 2
30:55 137 Peter Hermansen Palo Herre K1 tur 2
30:58 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 2
31:05 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 surfski 3
31:12 37 Henrik Vedel HK Herre K1 kap 1
31:25 204 Lars Amtoft Nova Herre K1 kap 3
31:28 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 1
31:33 80 Erik Jakobsen KKKK Herre K1 surfski 3
32:01 50 John Arvidsen HK Herre K1 surfski 3
32:13 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 surfski 2
32:25 15 Carsten Illum HK Herre K1 tur 3
32:48 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 1
32:51 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 2
32:56 31 Alex Hoe HK Herre K1 kap 2
32:58 174 Martin Søndergaard SR Herre K1 surfski 2
33:03 10 Hans Arvidsen HK Herre K1 tur 3
33:08 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 1
33:12 113 Flemming Jensen Nova Herre K1 tur 3
33:15 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 2
33:28 145 Stefan Klottig KVIK Herre K1 tur 2
33:30 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 tur 3
34:01 133 Michael Legart HK Herre K1 tur 3
34:18 28 John Panduro Nova Herre K1 tur 1
34:44 25 Anders Frejberg Nova Herre K1 kap 3
34:47 52 Per Sillassen HK Herre K1 tur 3
34:47 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 3
34:51 96 René Grønholm Geertsen Skjold Herre k1 Tur 1
34:54 195 Mikkel Jensen KVIK Herre K1 tur 1
35:02 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 3
35:10 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 1
35:34 89 Morten Albertsen Nova Herre K1 tur 2
35:39 26 Lars Bjørn Palo Herre K1 tur 3
35:55 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 2
36:21 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 3
36:29 38 Johan Jacob Mohr HK Herre K1 tur 3
36:31 191 Carlos Pinto KVIK Herre K1 tur 2
36:44 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 3
36:59 165 Paul-Erik Roald Larsen DSR Herre K1 surfski 3
37:13 138 Anders F. Jørgensen Nova Herre K1 tur 1
37:13 64 Arne Højlund KVIK Herre K1 tur 1
37:41 100 Malthe Arvidsen HK Herre K1 tur 2
38:07 42 Martin Branebjerg DSR Herre K1 surfski 1
40:09 123 Steen Falk KKKK Herre K1 tur 1
43:48 221 Martin Nielsen Nørskov Nova Herre K1 tur 1
25:55 98 Vahan Ter-Vardanyan & Keld Pilegaard Nova/HK Herre K2 kap 2
28:29 53 Henrik Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 2
29:32 22 Mark Høier og Adam Schiødt HK/GLX Herre K2 kap 2
30:06 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 1
31:14 70 LP Hansen EP Hansen Nova Herre k2 kap 1
26:48 120 Lene Thygesen og Vahan Nova Mix K2 Kap 1
29:32 57 Freja & Emil HK Mix K2 tur 3
31:06 1 Søren Stærkind og Sólja Christiansen HK Mix K2 tur 2
32:56 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 1
33:46 153 Anders F. Jørgensen & Tina S Schmidt Nova Mix K2 tur 2
34:37 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 3