Bedste tider 2020

Bedste tider handicap 2020

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

BT I år Bådnr. Navn Klub Type Kajak Antal løb
26:22 79 Emilie Rosenkilde NFKK Dame k1 kap 2
27:14 136 Ida Hugod GLX Dame K1 kap 8
28:24 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 kap 5
31:06 188 Lene Thygesen Nova Dame K1 kap 10
31:18 207 Katrine Zinck Leth-Espensen KKKK Dame K1 surfski 3
31:41 83 Susan Lützner HK Dame K1 kap 9
31:47 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 9
31:48 177 Lone Herold Baltsersen SR Dame K1 tur 7
31:50 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 10
32:49 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 5
33:02 131 Dorte Marnø NOVA Dame K1 surfski 1
33:35 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 11
33:51 167 Ana Jesus KVIK Dame K1 tur 2
34:01 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 8
34:08 160 Ragnhild May KVIK Dame K1 tur 6
34:12 129 Alice Højer Palo Dame K1 tur 7
34:20 68 Kirsten Gram-Hanssen HK Dame K1 kap 2
34:23 142 Astrid Hjorth KVIK Dame K1 tur 5
35:15 150 Charlotte Sejer Andersen NOVA Dame K1 tur 11
35:26 169 Nina Budde Hansen NOVA Dame K1 tur 1
35:50 141 Genevieve Cool KVIK Dame K1 tur 3
36:31 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 5
36:59 119 Nanna Guldborg DSR Dame K1 tur 1
37:06 107 Berit Samuelson Nova Dame K1 tur 7
37:48 69 Lotte Stattau HK Dame K1 tur 4
37:56 120 Elsebeth Bendtsen NOVA Dame K1 tur 7
37:57 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 6
38:05 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 8
38:48 164 Charlie Steenberg NOVA Dame K1 tur 1
38:52 175 Susanne Torpe KVIK Dame K1 tur 4
39:35 201 Bitten Have Nova Dame K1 Tur 3
41:08 198 Gulnara Hickman HK Dame K1 tur 2
41:47 158 Adriana Majchutova DSR Dame K1 tur 1
45:11 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 1
45:27 74 Mie Due HK Dame K1 tur 1
45:28 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 5
28:41 135 Birgit P. og Pernelle Frickmann DSR/DSR Dame K2 tur 4
29:53 172 Ana Jesus & Astrid Hjorth KVIK Dame K2 tur 5
30:21 149 Mia & Lene Palo Dame K2 tur 7
30:57 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 6
32:48 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 5
22:52 8 Mads Brandt Pedersen Silkeborg KK Herre K1 kap 6
23:40 35 Philip Knudsen Lyngby Herre K1 kap 6
24:08 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 5
25:24 197 Thor Nielsen KKKK Herre K1 surfski 9
27:29 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 9
27:36 84 Keld Pilegaard HK Herre K1 kap 10
27:37 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 11
27:51 155 Peter Lillelund SR Herre K1 tur 3
28:03 109 Robert Floryan HK Herre K1 kap 5
28:10 156 Carsten Israelsen SR Herre K1 tur 6
28:46 115 Klaus Andreasen Palo Herre K1 tur 5
28:52 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 7
28:56 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 12
29:04 218 Simon Sonnichsen DSR Herre K1 surfski 1
29:12 37 Henrik Vedel HK Herre K1 kap 1
29:14 121 Anders Schepler NOVA Herre K1 tur 9
29:22 185 Niels Rasmussen HK Herre K1 kap 3
29:26 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 6
29:38 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 surfski 12
29:42 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 3
29:49 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 6
29:52 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 4
30:02 55 Alan Lloyd KVIK Herre K1 tur 9
30:21 205 Erik Sandberg Schiess DSR Herre K1 tur 6
30:22 80 Erik Jakobsen KKKK Herre K1 surfski 8
30:27 31 Alex Hoe HK Herre K1 kap 2
30:32 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 7
30:33 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 11
30:45 70 Lars Peter Hansen NOVA Herre K1 tur 8
31:02 108 Christian Qvist HK Herre K1 kap 3
31:06 100 Malthe Arvidsen HK Herre K1 tur 1
31:07 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 tur 11
31:10 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 9
31:24 152 Jens Christoffersen SR Herre K1 tur 5
31:25 15 Carsten Illum HK Herre K1 tur 12
31:27 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 4
31:29 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 8
31:33 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 tur 11
31:36 88 Asger Kjærgård Pedersen HK Herre K1 tur 6
31:36 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 11
31:41 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 2
31:50 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 6
31:50 110 Jonathan Legart Qvist HK Herre K1 kap 4
32:02 96 René Geertsen SKJOLD Herre K1 tur 5
32:24 10 Hans Arvidsen HK Herre K1 tur 2
32:34 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 6
32:38 36 Julian Jensen DSR Herre K1 tur 4
32:44 14 Caspar Winther Borgersen HK Herre K1 kap 1
32:45 183 Kornelius Nytoft Bergmann HK Herre K1 kap 1
32:57 200 Bjørn Olsson DSR Herre K1 tur 4
32:58 32 Lars Bo Pedersen DSR Herre K1 tur 1
33:10 137 Richard Bisgaard Nova Herre K1 tur 5
33:21 42 Martin Branebjerg DSR Herre K1 surfski 6
33:24 64 Arne Højlund KVIK Herre K1 tur 10
33:36 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 7
33:42 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 12
33:54 225 Kent Kindberg KVIK Herre K1 tur 1
34:00 145 Stefan Klottig KVIK Herre K1 tur 6
34:04 91 Birol Küni Palo Herre K1 tur 1
34:04 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 10
34:17 114 Morten Sylvest SR Herre K1 surfski 2
34:21 126 Simon Sand Kristoffersen KVIK Herre K1 tur 3
34:32 92 Morten Albrechtsen Palo Herre K1 tur 5
34:41 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 6
34:43 26 Lars Bjørn Palo Herre K1 tur 7
34:45 210 Nicolai Biltoft KVIK Herre K1 tur 1
35:25 87 Dan Eriksen HK Herre K1 tur 4
35:42 81 Jens holtsmark Palo Herre K1 tur 3
36:28 127 Niels Jørgen Olesen HK Herre K1 tur 3
36:44 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 8
36:54 41 Mohamed Shehata Privat Herre K1 tur 2
37:34 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 4
37:37 195 Mikkel Jensen KVIK Herre K1 tur 1
37:57 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 9
38:46 34 Jacob Zander Nielsen HR Herre K1 tur 2
39:59 151 Preben Nørregaard SR Herre K1 tur 1
24:08 62 Johan og Henrik Vedel HK/HK Herre K2 kap 5
26:43 65 Bo Christensen og Alex Hoe DSR/HK Herre K2 surfski 10
27:33 53 Henrik Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 3
27:44 22 Mark Høier og Adam Schiødt HK/GLX Herre K2 kap 8
28:08 130 Christian Thorup-Binger & Jesper Krüger PALO Herre K2 tur 6
28:10 193 Christian og Jonathan Qvist HK Herre K2 kap 1
28:40 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 7
29:15 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 6
29:24 2 Malthe og Mathias Arvidsen HK Herre K2 tur 7
31:57 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 2
33:39 112 Casper & Sofus Licht ARK / HK Herre K2 tur 3
35:10 94 Hakon & Ole HK/HK Herre K2 tur 4
25:43 63 Ida Hugod og Frederik Frejberg GLX/NOVA Mix K2 kap 2
27:42 144 Dorte Marnø/Torben Frohn Nova Mix K2 surfski 10
27:42 134 Peter og Pernille Lillelund SR Mix K2 tur 7
30:21 5 Signe og Stig Hansen HK/HK Mix K2 tur 5
32:05 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 11
32:31 153 Anders F. Jørgensen & Tina S Schmidt NOVA Mix K2 tur 7
32:51 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 2
33:19 1 Søren Stærkind og Sólja Christiansen HK Mix K2 tur 5