Resultater fra seneste løb

Løb 20 - 13 september 2022

(hvis du har deltaget og ikke står på listen eller med forkert placering så kontakt handicap@hellerup-kajakklub.dk
Delta angiver forskellen i mellem den aktuelle rotid og ens forventet rotid, hvor - betyder han har roet hurtigere end forventet og + betyder man har roet langsommere end forventet
BT angiver ens bedste opnået rotid før dette løb

Optagelse fra molen: https://youtu.be/mPJmKd8WQkA

Handicap-løbet er en åben klasse for alle kajak typer, så information om hvilken kajak type der benyttes, er kun til glæde for roerne - da dette har være efterspurgt. 

Båd nr. 10 ,142og 223 startede for sent, startiden er koorigeret så rotiden er korrekt
Claire Chapman (Gæst) roede på 43:27

# Mål Tid Bådnr Navn Kajak Ro tid Delta BT
1 00:00 182 Mads Friis Thomsen, Nova tur 34:59 -03:43 37:44
2 01:00 100 Malthe Arvidsen, HK tur 33:10 -01:59 33:41
3 01:26 221 Martin Nielsen Nørskov, Nova tur 40:06 -01:21 40:30
4 01:35 52 Per Sillassen, HK tur 32:15 -01:03 32:07
5 01:43 55 Alan Lloyd, KVIK tur 33:23 -01:16 34:05
6 02:07 1 Søren Stærkind og Sólja Christiansen, HK tur 31:17 -00:33 30:30
7 02:09 113 Flemming Jensen, Nova tur 32:19 -00:31 32:02
8 02:09 3 Thomas B.Pedersen, HK tur 31:19 -00:35 31:08
9 02:18 19 Bettina Skytte, Nova kap 32:28 -00:34 32:01
10 02:24 136 Ida Hugod, GLX kap 28:05 -00:36 27:59
11 02:25 131 Dorte Marnø, Nova tur 32:06 -00:33 31:20
12 02:28 218 Simon Sonnichsen, HK surfski 28:09 -00:21 27:43
13 02:29 38 Johan Jacob Mohr, HK tur 36:39 -00:11 35:17
14 02:30 46 Morten Jørgensen, HK surfski 29:40 -00:18 29:07
15 02:30 106 Hassan Awad & Carsten Israelson, SR tur 27:11 -00:22 27:02
16 02:32 105 Hubert Jensen, PALO kap 29:42 -00:28 29:20
17 02:33 82 Birgitte Aabech, PALO tur 32:43 -00:22 32:02
18 02:34 90 Morten Skytte, HK surfski 28:44 -00:03 27:44
19 02:35 53 Henrik Vedel & Anton Vedel, HK/HK kap 27:15 -00:27 27:06
20 02:37 27 Niels Seersholm, HK tur 32:47 -00:28 32:24
21 02:38 123 Steen Falk, KKKK surfski 32:48 -00:00 32:07
22 02:39 15 Carsten Illum, HK tur 32:19 -00:05 31:28
23 02:40 187 Kirsten Skylv, Nova tur 33:50 -00:17 33:01
24 02:41 180 Anne-Sophie & Signe, Palo tur 32:52 -00:01 31:52
25 02:51 122 Birgit Pontoppidan, DSR surfski 29:31 -00:05 28:59
26 02:53 17 Christian Høier, HK surfski 29:33 -00:05 28:27
27 02:59 117 Steen Ulrik, DSR tur 31:40 00:11 30:38
28 03:01 149 Lene & Mia, Palo tur 31:11 00:08 30:19
29 03:04 140 Per Fasmer Hansen, HK tur 35:14 -00:00 34:09
30 03:06 120 Lene Thygesen og Vahan, Nova Kap 27:46 00:10 26:48
31 03:06 155 Peter Lillelund, SR surfski 29:16 00:18 28:14
32 03:09 213 Michael Harboe Møller, DSR tur 29:49 00:10 29:16
33 03:11 50 John Arvidsen, HK tur 31:51 00:19 30:21
34 03:14 158 Cecilie Lützen Søltoft, DSR surfski 35:24 00:13 34:07
35 03:15 10 Hans Arvidsen, HK tur 32:25 -00:40 32:14
36 03:18 102 Torben Frohn, Nova surfski 30:28 00:29 28:55
37 03:22 137 Peter Hermansen, Palo tur 32:02 00:36 30:55
38 03:25 223 Thorsten Søndergaard Larsen, KKKK surfski 31:35 00:20 30:22
39 03:28 138 Anders F. Jørgensen, Nova tur 38:08 00:35 37:13
40 03:30 24 Anne Kristine Jensen, HK tur 33:11 00:27 31:42
41 03:34 59 Vibeke Jansen & Pernille Lillelund, Nova/SR tur 33:44 00:32 32:33
42 03:35 83 Susan Lützner, HK kap 31:45 00:46 30:09
43 03:38 154 Erik Andresen, SR tur 31:18 00:49 30:02
44 03:41 57 Freja & Emil, HK tur 29:52 00:41 28:57
45 03:42 217 Ida & Rikke, Palo tur 35:22 00:42 34:09
46 03:43 66 Lars Nissen-Petersen, HK tur 38:53 00:40 36:44
47 03:47 150 Charlotte Sejer Andersen, Nova tur 36:27 01:06 33:56
48 03:50 142 Astrid Hjorth, KVIK tur 32:30 00:19 31:26
49 04:25 75 Lars L & Ulla L, HK/HK tur 36:35 01:30 34:22
50 05:00 77 Adam Schiødt, GLX kap 35:16 02:29 31:18
51 05:00 104 Marlene & Kirsten G-H, HK/HK tur 34:22 02:18 30:59
52 05:00 175 Thyra Pallesen, KVIK surfski 39:19 05:40 32:36