Resultater fra seneste løb

Løb 9 - 14 juli 2020

(hvis du har deltaget og ikke står på listen eller med forkert placering så kontakt handicap@hellerup-kajakklub.dk
Delta angiver forskellen i mellem den aktuelle rotid og ens forventet rotid, hvor - betyder han har roet hurtigere end forventet og + betyder man har roet langsommere end forventet
BT angiver ens bedste opnået rotid før dette løb

Optagelse fra molen: https://youtu.be/_szXc9EwzNc

Handicap-løbet er en åben klasse for alle kajak typer, så information om hvilken kajak type der benyttes, er kun til glæde for roerne - da dette har være efterspurgt.

Båd nr.  137 startede for sent, startiden er koorigeret så rotiden er korrekt

Gæste roer tider:
32:28  Frida Hinge
27:37 Maja Hinge+Susan Lützner
27:33  Karsten Hinge
25:28  Anton Hinge

# Mål Tid Bådnr Navn Kajak Ro tid Delta BT
1 00:00 127 Niels Jørgen Olesen, HK tur 36:28 -11:40 49:08
2 01:00 66 Lars Nissen-Petersen, HK tur 37:57 -03:43 40:17
3 01:09 140 Per Fasmer Hansen, HK tur 33:36 -03:18 35:28
4 01:10 195 Mikkel Jensen, KVIK tur 37:37 -03:23  
5 01:21 217 Ida & Rikke, Palo tur 32:48 -03:02 34:49
6 01:30 86 Ingrid Mohr, HK tur 37:57 -02:57 41:44
7 01:53 173 Zahé Daw, KVIK tur 31:50 -02:55 32:47
8 01:59 213 Michael Harboe Møller, DSR tur 29:26 -02:48 31:35
9 02:06 109 Robert Floryan, HK kap 28:03 -02:26 29:13
10 02:07 122 Birgit Pontoppidan, DSR kap 28:34 -02:11 31:30
11 02:15 134 Peter og Pernille Lillelund, SR tur 27:42 -02:11 28:54
12 02:18 150 Charlotte Sejer Andersen, NOVA tur 35:15 -02:05 36:21
13 02:24 126 Simon Sand Kristoffersen, KVIK tur 34:21 -02:15 37:36
14 02:25 120 Elsebeth Bendtsen, NOVA tur 38:52 -01:56 37:56
15 02:26 160 Ragnhild May, KVIK tur 35:53 -02:18 37:21
16 02:31 73 Michell Glavas, HK tur 34:28 -02:05 35:26
17 02:35 204 Lars Amtoft, NOVA kap 30:32 -01:55 31:11
18 02:44 22 Mark Høier og Adam Schiødt, HK/GLX kap 28:11 -01:41 28:39
19 02:51 24 Anne Kristine Jensen, HK tur 31:47 -01:32 31:50
20 02:52 118 Lars W. Hansen, HK tur 33:49 -01:36 34:32
21 02:55 80 Erik Jakobsen, KKKK surfski 30:22 -01:24 31:15
22 02:56 142 Astrid Hjorth, KVIK tur 34:23 -01:24 34:53
23 02:57 64 Arne Højlund, KVIK tur 33:24 -01:30 33:44
24 03:04 203 Jan Henriksen, NOVA tur 38:31 -01:41 39:26
25 03:08 75 Lars L & Ulla L, HK/HK tur 32:05 -01:20 32:51
26 03:10 84 Keld Pilegaard, HK kap 27:36 -01:26 28:24
27 03:11 3 Thomas B.Pedersen, HK tur 31:07 -01:16 31:55
28 03:13 25 Anders Frejberg, NOVA kap 31:10 -01:06 32:08
29 03:14 5 Signe og Stig Hansen, HK/HK tur 30:41 -01:33 31:29
30 03:18 48 Jesper Millung, DSR surfski 29:45 -01:12 30:08
31 03:19 115 Klaus Andreasen, Palo tur 28:46 -01:19 29:29
32 03:22 28 John Panduro, NOVA tur 31:19 -01:18 31:29
33 03:23 82 Birgitte Aabech, PALO tur 31:50 -01:02 32:33
34 03:25 15 Carsten Illum, HK tur 31:52 -01:07 32:22
35 03:26 70 Lars Peter Hansen, NOVA tur 30:53 -01:20 31:21
36 03:27 197 Thor Nielsen, KKKK surfski 25:24 -00:58 26:07
37 03:32 27 Niels Seersholm, HK tur 31:29 -00:57 32:09
38 03:38 187 Kirsten Skylv, Nova tur 35:05 -01:03 35:24
39 03:39 188 Lene Thygesen, Nova kap 31:06 -01:05 31:37
40 03:39 76 Lars E. Pedersen, KVIK tur 31:36 -01:05 32:22
41 03:40 153 Anders F. Jørgensen & Tina S Schmidt, NOVA tur 32:37 -01:05 33:36
42 03:40 17 Christian Høier, HK surfski 27:37 -00:53 28:10
43 03:41 29 Andreas Strålman, HK tur 33:08 -01:05 33:15
44 03:45 144 Dorte Marnø/Torben Frohn, Nova surfski 27:42 -00:40 28:09
45 03:48 78 Henning Hansen, KKKK surfski 27:45 -00:48 28:19
46 03:57 137 Richard Bisgaard, Nova tur 33:54 -01:06 34:59
47 04:00 31 Alex Hoe, HK kap 30:27 -00:47 30:27
48 04:01 6 John og Hans Holm Arvidsen, HK tur 28:58 -00:44 28:40
49 04:06 117 Steen Ulrik, DSR tur 31:32 -00:17 31:27
50 04:19 34 Jacob Zander Nielsen, HR tur 38:46 -00:14 42:05
51 04:27 63 Ida Hugod og Frederik Frejberg, GLX/NOVA kap 25:53 -00:13 25:43
52 04:34 46 Morten Jørgensen, HK surfski 30:01 -00:14 29:45
53 04:35 55 Alan Lloyd, KVIK tur 31:02 -00:01 30:33
54 05:00 2 Malthe og Mathias Arvidsen, HK tur 31:33 00:54 29:24
Første løb 05:00 32 Lars Bo Pedersen, DSR tur 32:58