Resultater fra seneste løb

Løb 13 - 27 juli 2021

(hvis du har deltaget og ikke står på listen eller med forkert placering så kontakt handicap@hellerup-kajakklub.dk
Delta angiver forskellen i mellem den aktuelle rotid og ens forventet rotid, hvor - betyder han har roet hurtigere end forventet og + betyder man har roet langsommere end forventet
BT angiver ens bedste opnået rotid før dette løb

Optagelse fra molen: https://youtu.be/u4QjkU2JpXU

Handicap-løbet er en åben klasse for alle kajak typer, så information om hvilken kajak type der benyttes, er kun til glæde for roerne - da dette har være efterspurgt.

# Mål Tid Bådnr Navn Kajak Ro tid Delta BT
1 00:00 142 Astrid Hjorth, KVIK tur 33:38 -02:52  
2 01:00 79 Emilie Rosenkilde, NFKK kap 27:46 -00:44  
3 01:05 6 John og Hans Holm Arvidsen, HK tur 28:51 -00:26 28:27
4 01:27 112 Casper & Sofus Licht, ARK / HK tur 31:43 -00:05 31:13
5 01:38 53 Henrik Vedel & Anton Vedel, HK/HK kap 27:25 -00:06 27:14
6 01:44 3 Thomas B.Pedersen, HK tur 31:31 -00:07 31:18
7 01:45 48 Jesper Millung, DSR surfski 29:02 00:13 28:40
8 01:47 218 Simon Sonnichsen, DSR surfski 29:04 00:02 28:52
9 01:53 195 Mikkel Jensen, KVIK tur 33:09 -00:01 32:57
10 02:11 57 Freja & Emil, HK tur 30:28 00:36 29:35
11 02:22 136 Ida Hugod, GLX kap 29:08 00:43 28:07
12 02:26 64 Arne Højlund, KVIK tur 33:12 00:41 32:10
13 02:27 113 Flemming Jensen, NOVA tur 32:44 00:54 31:28
14 02:28 65 Bo Christensen og Alex Hoe, DSR/HK surfski 28:44 00:42 27:11
15 02:35 75 Lars L & Ulla L, HK/HK tur 33:52 01:05 32:33
16 02:36 56 Niels-Henrik Hoffmann, Palo tur 35:23 00:47 34:07
17 02:38 80 Erik Jakobsen, KKKK surfski 31:24 00:48 30:24
18 02:39 145 Stefan Klottig, KVIK tur 32:25 00:50 31:03
19 02:39 15 Carsten Illum, HK tur 31:56 00:45 31:00
20 02:40 26 Lars Bjørn, Palo tur 35:26 00:42 34:15
21 02:46 188 Lene Thygesen, Nova kap 33:03 01:15 31:21
22 02:51 76 Lars E. Pedersen, KVIK tur 33:07 01:04 31:52
23 02:51 154 Erik Andresen, SR tur 30:38 01:03 29:24
24 03:04 86 Ingrid Mohr, HK tur 39:51 01:19 37:18
25 03:05 144 Dorte Marnø/Torben Frohn, Nova surfski 28:21 01:12 26:46
26 03:13 66 Lars Nissen-Petersen, HK tur 40:00 01:42 37:17
27 04:22 129 Alice Højer, Palo tur 38:39 02:50 33:49
28 04:25 137 Richard Bisgaard, Palo tur 38:11 02:46 35:11
29 04:55 203 Jan Henriksen, NOVA tur 41:41 03:00 38:10
30 04:57 77 Adam Schiødt, GLX kap 33:43 03:13 42:11
31 04:59 54 Johan Vedel, HK kap 27:45 03:19 23:57
32 05:00 78 Henning Hansen, KKKK surfski 32:00 03:23 28:17
33 05:00 84 Keld Pilegaard, HK kap 31:32 03:39 27:39
34 05:00 7 Gethe Jacobsen, HK tur 50:00 04:24 45:09