Bedste tider 2019

Bedste tider handicap 2019

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

Rotid Båd nr. Navn Klub Type kajak Antal løb
29:04 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 kap 2
31:22 207 Katrine Zinck Leth-Espensen KKKK Dame K1 surfski 2
31:42 131 Dorte Marnø NOVA Dame K1 surfski 6
32:11 83 Susan Lützner HK Dame K1 kap 8
32:26 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 10
32:49 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 6
34:30 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 6
34:50 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 6
34:58 169 Nina Budde Hansen NOVA Dame K1 tur 5
35:08 159 Anne Sofie Faarkrog HK Dame K1 tur 5
35:13 129 Alice Højer Palo Dame K1 tur 10
35:32 142 Astrid Hjorth KVIK Dame K1 tur 6
35:43 222 Marie Heiberg SR Dame K1 tur 2
36:10 136 Ida Hugod 361 Dame K1 Kap 1
36:21 60 Jane Egebjerg Skjold Dame K1 tur 2
36:59 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 1
37:03 132 Birgit Grosen Palo Dame K1 tur 3
37:22 187 Kirsten Skylv Nova Dame K1 tur 2
37:46 175 Susanne Torpe KVIK Dame K1 tur 2
37:46 160 Ragnhild May KVIK Dame K1 tur 2
38:00 85 Helle Aagot Clausen HK Dame K1 tur 3
38:02 141 Genevieve Cool KVIK Dame K1 tur 2
38:07 33 Liza Jessen Palo Dame K1 tur 9
38:16 119 Nanna Guldborg DSR Dame K1 tur 5
38:39 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 8
38:41 164 Charlie Steenberg NOVA Dame K1 tur 7
38:56 97 Maiken Merete Madsen KVIK Dame K1 tur 5
39:37 120 Elsebeth Bendtsen NOVA Dame K1 tur 4
39:54 150 Charlotte Sejer Andersen NOVA Dame K1 tur 7
41:37 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 5
42:27 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 7
43:00 216 Lene Søgaard Olesen Nova Dame K1 tur 2
43:58 58 Suzanne Schjøtt DSR Dame K1 tur 1
44:30 184 Lone Lund Jepsen KVIK Dame K1 tur 1
45:43 61 Helle Harbou HK Dame K1 tur 4
45:49 47 Lykke Mejdal Jensen SR Dame K1 tur 1
45:54 57 Christina Strand HK Dame K1 tur 3
47:20 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 7
28:20 98 Ida Hugod og Lene Thygesen 361/GLX Dame K2 tur 1
29:03 135  Birgit P. og Pernelle Frickmann DSR/DSR Dame K2 tur 5
30:30 149 Mia & Lene Palo Dame K2 tur 6
31:53 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 4
32:09 192 Kirsten Skylv og Susanne Bennett Nova Dame K2 tur 7
35:09 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 2
39:00 208 Helle og Anne HK Dame K2 tur 2
24:46 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 7
28:51 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 6
28:51 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 8
28:56 102 Torben Frohn NOVA Herre K1 surfski 6
29:15 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 9
29:22 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 9
29:35 95 Frederik Venneberg HK Herre k1 Kap 4
29:39 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 5
29:45 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 3
29:49 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 surfski 11
29:59 31 Alex Hoe HK Herre K1 kap 11
30:10 156 Carsten Israelsen SR Herre K1 tur 2
30:12 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 9
30:29 121 Anders Schepler NOVA Herre K1 tur 8
30:31 223 Thorsten Søndergaard Larsen KKKK Herre K1 surfski 2
30:34 80 Erik Jakobsen KKKK Herre K1 surfski 8
30:52 72 Jesper Thulesen HK Herre K1 tur 2
30:54 55 Alan Lloyd KVIK Herre K1 tur 7
30:55 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 Surfski 9
30:57 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 kap 11
30:58 109 Robert Floryan HK Herre K1 kap 1
31:02 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 10
31:04 77 Adam Schiødt Gladsaxe Herre K1 kap 1
31:04 84 Keld Pilegaard HK Herre K1 Kap 7
31:08 116 Jonas Ellegård HK Herre K1 tur 5
31:14 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 10
31:19 106 Martin Hoffmann SR Herre K1 tur 2
31:20 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 kap 10
31:24 70 Lars Peter Hansen NOVA Herre K1 tur 9
31:26 20 Karl-Otto Markussen NOVA Herre K1 tur 7
31:35 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 8
31:39 112 Martin Ljungberg  Gladsaxe Herre K1 kap 1
31:39 220 Klavs Kabell SR Herre K1 tur 5
31:45 96 René Geertsen SKJOLD Herre K1 tur 6
32:00 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 7
32:04 215 Anders Sønderby DSR Herre K1 tur 2
32:05 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 3
32:07 205 Erik Sandberg Schiess DSR Herre K1 tur 4
32:16 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 9
32:23 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 2
33:08 71 Morten Brander Eriksen  SKJOLD Herre K1 tur 2
33:18 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 6
33:33 157 Kristian Lund Jensen KVIK Herre K1 tur 2
33:44 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 2
33:56 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 7
34:27 92 Morten Albrechtsen Palo Herre K1 tur 6
34:28 167 Philipp Krubasik KVIK Herre K1 tur 2
34:30 151 Preben Nørregaard SR Herre K1 tur 1
34:37 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 4
34:43 171 Jesper Lind Breum HK Herre K1 tur 4
34:43 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 11
34:51 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 7
34:57 4 Tobias Mallet HK Herre K1 kap 2
35:18 91 Birol Küni Palo Herre K1 tur 2
35:34 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 5
35:53 212 Alexander Hauser DSR Herre K1 tur 1
35:57 26 Lars Bjørn Palo Herre K1 tur 6
36:06 145 Stefan Klottig KVIK Herre K1 tur 6
36:17 52 Hakon Keller HK Herre K1 tur 1
36:24 165 Aske Astrup DSR Herre K1 tur 4
36:48 133 Steen Schock HK Herre K1 tur 4
37:13 186 Ole Vestbirk HK Herre K1 tur 1
37:19 174 Ask Nansen SR Herre K1 tur 1
37:40 50 John Arvidsen HK Herre K1 tur 1
37:52 170 Mohamed Shehata DSR Herre K1 tur 5
37:54 36 Jens Kjær DSR Herre K1 tur 3
38:14 161 Peter Nørregaard KVIK Herre K1 tur 1
38:59 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 10
39:29 103 Martin Frøland NOVA Herre K1 tur 1
40:00 206 Jan Pejtersen Nova Herre K1 tur 5
40:07 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 8
40:12 42 Martin Branebjerg DSR Herre K1 surfski 1
40:24 123 Bjørn Hamre HK Herre K1 tur 2
41:18 16 Morten Albertsen Nova Herre K1 tur 1
43:41 195 Mikkel Jensen KVIK Herre K1 tur 1
45:36 194 Jacob Borup KVIK Herre K1 tur 1
47:50 176 Henrik Kjar KVIK Herre K1 tur 3
27:02 53 Henrik Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 10
27:39 2 Malthe og Mathias Arvidsen HK Herre K2 Tur 11
28:38 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 8
28:42 44 Aksel T & Anders G DSR/DSR Herre K2 tur 6
28:54 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 9
29:02 65 Thomas Dein & Bo Christensen DSR/DSR Herre K2 tur 4
29:14 22 Mark Høier og Adam Schiødt HK/GLX Herre K2 kap 4
32:10 94 Hakon & Ole HK/HK Herre K2 tur 9
35:36 15 Carsten Illum & Bjarne Kennig HK Herre K2 tur 8
27:53 144 Dorte Marnø/Torben Frohn Nova Mix K2 surfski 4
29:48 152 Lene T og Jens C SR Mix K2 tur 4
29:55 188 Henning Andersen og Lene Thygesen Gladsaxe Mix K2 Tur 3
30:14 5 Signe og Stig Hansen HK/HK Mix K2 tur 7
32:30 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 9
32:48 153 Anders F. Jørgensen & Tina S Schmidt NOVA Mix K2 tur 6
33:35 9 Caroline og Martin HK Mix K2 tur 2
33:58 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 3