Bedste tider 2019

Bedste tider handicap 2019

(For at kunne vinde konkurrencen om bedste tid skal båd nr. have stillet op mindst tre gange i løbet af sæsonen)

Rotid Båd nr. Navn Klub Type kajak Antal løb
29:38 122 Birgit Pontoppidan DSR Dame K1 kap 1
32:45 24 Anne Kristine Jensen HK Dame K1 tur 2
32:47 131 Dorte Marnø NOVA Dame K1 surfski 1
33:48 83 Susan Lützner HK Dame K1 kap 1
36:16 159 Anne Sofie Faarkrog HK Dame K1 tur 2
36:59 13 Charlotte Ardal HK Dame K1 kap 1
38:15 82 Birgitte Aabech PALO Dame K1 tur 2
39:01 129 Alice Højer Palo Dame K1 tur 2
39:36 85 Erik Jacobsen HK Dame K1 tur 1
40:13 19 Bettina Skytte NOVA Dame K1 kap 1
41:31 150 Charlotte Sejer Andersen NOVA Dame K1 tur 2
41:59 12 Agnete Kaldan PALO Dame K1 tur 2
42:01 97 Maiken Merete Madsen KVIK Dame K1 tur 1
42:54 33 Liza Jessen Palo Dame K1 tur 2
43:00 216 Lene Søgaard Olesen Nova Dame K1 tur 1
43:31 86 Ingrid Mohr HK Dame k1 tur 2
44:52 179 Aase Malver HK Dame K1 tur 2
47:13 219 Maria Alstrup Palo Dame K1 tur 1
52:18 119 Nanna Guldborg DSR Dame K1 tur 1
60:20 7 Gethe Jacobsen HK Dame K1 tur 1
31:53 104 Marlene & Kirsten G-H HK/HK Dame K2 tur 2
33:04 192 Kirsten Skylv og Susanne Bennett Nova Dame K2 tur 2
34:18 149 Mia & Lene Palo Dame K2 tur 1
39:00 208 Helle og Anne HK Dame K2 tur 1
41:08 217 Ida & Rikke Palo Dame K2 tur 1
27:43 54 Johan Vedel HK Herre K1 kap 1
29:34 17 Christian Høier HK Herre K1 surfski 2
29:35 102 Torben Frohn NOVA Herre K1 surfski 2
29:59 31 Alex Hoe HK Herre K1 kap 2
30:14 154 Erik Andresen SR Herre K1 tur 1
30:35 105 Hubert Jensen PALO Herre K1 kap 2
30:38 46 Morten Jørgensen HK Herre K1 kap 2
31:07 90 Morten Skytte HK Herre K1 surfski 2
31:29 3 Thomas B.Pedersen HK Herre K1 kap 2
31:39 162 Jens Ulrik Hansen KVIK Herre K1 Surfski 2
31:54 78 Henning Hansen KKKK Herre K1 surfski 1
31:56 96 René Geertsen SKJOLD Herre K1 tur 1
32:02 76 Lars E. Pedersen KVIK Herre K1 tur 2
32:08 20 Karl-Otto Markussen NOVA Herre K1 tur 2
32:09 29 Andreas Strålman HK Herre K1 tur 2
32:12 117 Steen Ulrik DSR Herre K1 tur 1
32:23 48 Jesper Millung DSR Herre K1 surfski 2
32:24 55 Alan Lloyd KVIK Herre K1 tur 1
32:25 213 Michael Harboe Møller DSR Herre K1 tur 1
32:29 106 Martin Hoffmann SR Herre K1 tur 1
32:52 27 Niels Seersholm HK Herre K1 tur 2
32:53 28 John Panduro NOVA Herre K1 tur 2
33:13 204 Lars Amtoft NOVA Herre K1 kap 2
33:15 113 Flemming Jensen NOVA Herre K1 kap 2
33:18 71 Morten Brander Eriksen  SKJOLD Herre K1 tur 1
33:44 11 Mark Høier HK Herre K1 kap 1
33:44 70 Lars Peter Hansen NOVA Herre K1 tur 1
33:47 25 Anders Frejberg NOVA Herre K1 kap 2
34:01 140 Per Fasmer Hansen HK Herre K1 tur 2
34:30 151 Preben Nørregaard SR Herre K1 tur 1
34:34 80 Erik Jacobsen KKKK Herre K1 surfski 1
34:43 72 Jesper Thulesen HK Herre K1 tur 1
34:44 171 Jesper Lind Breum HK Herre K1 tur 2
34:51 56 Niels-Henrik Hoffmann Palo Herre K1 tur 1
35:01 84 Keld Pilegaard HK Herre K1 Kap 2
35:18 91 Birol Küni Palo Herre K1 tur 1
35:20 118 Lars W. Hansen HK Herre K1 tur 2
37:02 73 Michell Glavas HK Herre K1 tur 2
37:45 26 Lars Blørn Palo Herre K1 tur 1
38:29 138 Anders F. Jørgensen NOVA Herre K1 tur 2
38:44 133 Steen Schock HK Herre K1 tur 1
38:59 203 Jan Henriksen NOVA Herre K1 tur 2
39:53 157 Kristian Lund Jensen KVIK Herre K1 tur 1
40:12 164 Charlie Steenberg NOVA Herre K1 tur 2
40:24 4 Tobias Mallet HK Herre K1 kap 1
41:37 173 Zahé Daw KVIK Herre K1 tur 1
41:38 66 Lars Nissen-Petersen HK Herre K1 tur 2
42:22 92 Morten Albrechtsen Palo Herre K1 tur 1
42:24 145 Stefan Klottig KVIK Herre K1 tur 1
66:00 176 Henrik Kjar KVIK Herre K1 tur 1
29:12 53 Henrik Vedel & Anton Vedel HK/HK Herre K2 kap 2
29:30 178 Peter N & Peter H SR/PALO Herre K2 tur 2
29:37 65 Thomas Dein & Bo Christensen DSR/DSR Herre K2 tur 1
29:41 6 John og Hans Holm Arvidsen HK Herre K2 tur 2
32:08 22 Mark Høier og Adam Schiødt HK/GLX Herre K2 kap 1
32:44 94 Hakon & Ole HK/HK Herre K2 tur 2
34:42 2 Malthe og Mathias Arvidsen HK Herre K2 Tur 2
37:56 15 Carsten Illum & Bjarne Kennig HK Herre K2 tur 2
30:03 152 Lene T og Jens C SR Mix K2 tur 2
30:51 5 Signe og Stig Hansen HK/HK Mix K2 tur 2
33:33 75 Lars L & Ulla L HK/HK Mix K2 tur 2
35:04 9 Caroline og Martin HK Mix K2 tur 1
40:40 214 Eva & Borger Palo Mix K2 tur 1